Mércores, 1 de febreiro

  • - Degustación permanente de cafés.
    Ubicación: Stand de Cafés Lisboa
  • - Degustación permanente de Bica Blanca.
    Ubicación: Stand do Concello de Laza.
  • 12:30 .- Degustación de Pan de Carballo.
    Ubicación: Stand do Concello de Carballo
  • 12:30 .- Degustacións de xeado.
    Ubicación: Stand de la Heladería y Gofrería La Ibense
  • 13:00 .- Degustación de Bonito de Burela (en conserva).
    Ubicación: Stand do Concello de Burela.
  • 13:30 .- Degustación de Produtos de Valladolid.
    Ubicación: Stand da Deputación de Valladolid.

  • Sesión de tarde

  • 18:00 .- Degustacións de sobremesas elaborados con mel.
    Ubicación: Stand do Concello de A Veiga.
  • 19:30 .- Degustacións de xeado.
    Ubicación: Stand de la Heladería y Gofrería La Ibense
  • 19:30 .- Degustación de Produtos de Valladolid.
    Ubicación: Stand de la Diputación de Valladolid.
  • 20:00 .- Degustación de mel con queixo D.O. Arzúa-Ulloa.
    Organiza: Delegación en Ourense da Asociación Galega de Apicultura-AGA.
    Ubicación: Stand da Asociación Galega de Apicultura-AGA.




Xoves, 2 de febreiro
  • - Degustación de Productos Gastronómicos (queixos e embutidos) acompañados de Vinho Verde.
    Organiza: Municipio de Celorico de Basto. Turismo Porto e Norte de Portugal.
    Ubicación: Stand de Turismo Porto e Norte de Portugal.
  • - Degustación de produtos locais.
    Organiza: Municipio de Arcos de Valdevez. Turismo Porto e Norte de Portugal.
    Ubicación: Stand de Turismo Porto e Norte de Portugal.
  • - Degustación de produtos rexionais.
    Organiza: Municipio da Póvoa de Varzim. Turismo Porto e Norte de Portugal.
    Ubicación: Stand de Turismo Porto e Norte de Portugal.
  • - Degustación permanente de cafés.
    Ubicación: Stand de Cafés Lisboa.
  • - Degustación del Pastel de Chaves.
    Organiza: Municipio de Chaves. Turismo Porto e Norte de Portugal.
    Ubicación: Stand de Turismo Porto e Norte de Portugal.
  • - Degustación permanente de Bica Blanca.
    Ubicación: Stand do Concello de Laza.
  • 12:30 .- Degustación de Pan de Carballo.
    Ubicación: Stand do Concello de Carballo
  • 12:30 .- Degustacións de xeado.
    Ubicación: Stand da Heladería y Gofrería La Ibense.
  • 13:00 .- Degustación de Bonito de Burela (en conserva).
    Ubicación: Stand do Concello de Burela.
  • 13:00 .- Degustación de Cooperativas e de Economía Social.
    Ubicación: Stand de Cooperativas.
  • 13:30 .- Degustación con produtos do mar Arousa Norte a cargo de A Pobra do Caramiñal.
    Organiza: Arousa Norte Turismo.
    Ubicación: Stand da Mancomunidade de Municipios Ría de Arousa.
  • 13:30 .- Degustación de Produtos de Valladolid.
    Ubicación: Stand da Deputación de Valladolid.
  • 14:15 .- Presentación-Degustación Festa da Cigala de Marín.
    Ubicación: Área de Degustación.

  • Sesión de tarde

  • 18:00 .- Degustacións de sobremesas elaborados con mel.
    Ubicación: Stand do Concello de A Veiga.
  • 18:00 .- Degustación de Cooperativas e de Economía Social.
    Ubicación: Stand de Cooperativas.
  • 19:00 .- Degustación de Cooperativas e de Economía Social.
    Ubicación: Stand de Cooperativas.
  • 19:30 .- Degustacións de xeado.
    Ubicación: Stand da Heladería y Gofrería La Ibense.
  • 19:30 .- Degustación de Produtos de Valladolid.
    Ubicación: Stand da Deputación de Valladolid.
  • 21:00 .- Degustación de produtos das Açores.
    Ubicación: Área de Degustación.




Venres, 3 de febreiro
  • - Degustación de produtos típicos.
    Organiza: Municipio de Tabuaço. Turismo Porto e Norte de Portugal.
    Ubicación: Stand de Turismo Porto e Norte de Portugal.
  • - Degustación permanente de cafés.
    Ubicación: Stand de Cafés Lisboa.
  • - Degustación de Bica Blanca no stand do Concello de Laza.
  • - Degustación permanente de Bica Blanca.
    Ubicación: Stand do Concello de Laza.
  • 12:00 .- Degustación de Montonico e outros doces. 
    Ubicación: Stand do Concello de Vilariño de Conso. 
  • 12:30 .- Degustación de Pan de Carballo.
    Ubicación: Stand do Concello de Carballo.
  • 12:30 .- Degustacións de xeado.
    Ubicación: Stand de la Heladería y Gofrería La Ibense.
  • 13:00 .- Degustación de Bonito de Burela (en conserva).
    Ubicación: Stand do Concello de Burela.
  • 13:00 .- Degustacións Cooperativas e de Economía Social.
    Ubicación: Stand de Cooperativas.
  • 13:30 .- Degustación con produtos do mar Arousa Norte a cargo de Boiro.
    Organiza: Arousa Norte Turismo.
    Ubicación: Stand da Mancomunidade de Municipios Ría de Arousa.
  • 13:30 .- Degustación de Produtos de Valladolid.
    Ubicación: Stand da Deputación de Valladolid.

  • Sesión de tarde

  • 18:00 .- Degustacións de sobremesas elaborados con mel.
    Ubicación: Stand do Concello de A Veiga.
  • 18:00 .- Degustaciones Cooperativas e de Economía Social.
    Ubicación: Stand de Cooperativas.
  • 19:00 .- Degustacións Cooperativas e de Economía Social.
    Ubicación: Stand de Cooperativas.
  • 19:30 .- Degustacións de xeado.
    Ubicación: Stand de la Heladería y Gofrería La Ibense.
  • 19:30 .- Degustación de Produtos de Valladolid.
    Ubicación: Stand da Deputación de Valladolid.
  • 20:00 .- Degustación de produtos de Montalegre.
    Organiza: Cámara Municipal de Montalegre.
    Ubicación: Área de Degustación.
  • 20:00 .- Degustación de produtos de Trives.
    Ubicación: Stand de A Pobra de Trives.
  • 20:00 .- Degustación de Mel con queixo da D.O. Queixo do Cebreiro.
    Organiza: Delegación en Ourense da Asociación Galega de Apicultura-AGA.
    Ubicación: Stand de la Asociación Gallega de Apicultura. 




Sábado, 4 de febreiro
  • - Degustación de produtos típicos.
    Organiza: Municipio de Tabuaço. Turismo Porto e Norte de Portugal.
    Ubicación: Stand de Turismo Porto e Norte de Portugal.
  • - Degustación de produtos locais.
    Organiza: Municipio de Arcos de Valdevez. Turismo Porto e Norte de Portugal.
    Ubicación: Stand de Turismo Porto e Norte de Portugal.
  • - Degustación de produtos gastronómicos e conservas.
    Organiza: Municipio de Matosinhos. Turismo Porto e Norte de Portugal.
    Ubicación: Stand de Turismo Porto e Norte de Portugal.
  • - Degustación permanente de cafés.
    Ubicación: Stand de Cafés Lisboa.
  • - Degustación de Bica Blanca no stand do Concello de Laza.
  • - Degustación permanente de Bica Blanca.
    Ubicación: Stand do Concello de Laza.
  • 12:00 .- Degustación "As Neves, produtos únicos: requeixo, lamprea e viños".
    Ubicación: Área de Degustación.
  • 12:00 .- Degustación de Montonico e outros doces. Ubicación: Stand do Concello de Vilariño de Conso. 
  • 12:30 .- Degustación de Pan de Carballo.
    Ubicación: Stand do Concello de Carballo
  • 13:00 .- Degustación de Bonito de Burela (en conserva).
    Ubicación: Stand do Concello de Burela.
  • 13:00 .- Degustacións Cooperativas e de Economía Social.
    Ubicación: Stand de Cooperativas. 
  • 13:30 .- Degustación de Pescada do pincho do Celeiro (en empanada e salpicón) e Pan dos Apóstoles (dulce típico de Semana Santa), elaborado por Hotel Restaurante O Val do Naseiro.
    Organiza: Concello de Viveiro. 
    Ubicación: Área Degustación. 
  • 13:30 .- Degustación con produtos do mar Arousa Norte a cargo de Rianxo.
    Organiza: Arousa Norte Turismo.
    Ubicación: Stand da Mancomunidade de Municipios Ría de Arousa.
  • 13:30 .- Degustación de Produtos de Valladolid.
    Ubicación: Stand da Deputación de Valladolid.

  • Sesión de tarde

  • 15:00 .- Degustación de Productos Regionales de Santo Tirso.
    Organiza: Municipio de Santo Tirso. Turismo Porto e Norte de Portugal.
    Ubicación: Stand de Turismo Porto e Norte de Portugal.
  • 18:00 .- Degustacións de sobremesas elaborados con mel.
    Ubicación: Stand do Concello de A Veiga.
  • 18:00 .- Degustacións Cooperativas e de Economía Social.
    Ubicación: Stand de Cooperativas. 
  • 19:00 .- Degustacións Cooperativas e de Economía Social.
    Ubicación: Stand de Cooperativas. 
  • 19:30 .- Degustación de Produtos de Valladolid.
    Ubicación: Stand da Deputación de Valladolid.




Domingo, 5 de febreiro
  • - Degustación permanente de cafés.
    Ubicación: Stand de Cafés Lisboa.
  • - Degustación de Bica Blanca no stand do Concello de Laza.
  • - Degustación de xamón no stand do concello de A Cañiza.
  • 12:00 .- Degustación de Montonico y otros dulces. 
    Ubicación: Stand del Concello de Vilariño de Conso. 
  • 12:30 .- Degustación de Pan de Carballo.
    Ubicación: Stand do Concello de Carballo.
  • 13:00 .- Degustación de Viños de Amandi e Galo de Curral ofrecido polos concellos de Sober e Vila de Cruces.
    Ubicación: Restaurante de Vila de Cruces.
  • 13:00 .- Degustación de Bonito de Burela (en conserva).
    Ubicación: Stand do Concello de Burela.
  • 13:00 .- Degustacións Cooperativas e de Economía Social.
    Ubicación: Stand de Cooperativas. 
  • 13:30 .- Degustación con produtos do mar Arousa Norte a cargo de Riveira.
    Organiza: Arousa Norte Turismo.
    Ubicación: Stand da Mancomunidade de Municipios Ría de Arousa.
  • 13:30 .- Degustación de Botelo.
    Ubicación: Stand do Concello de O Barco de Valdeorras.
  • 13:30 .- Degustación de Produtos de Valladolid.
    Ubicación: Stand da Deputación de Valladolid.

  • Sesión de tarde

  • 17:00 .- Degustación de Produtos de Valladolid.
    Ubicación: Stand da Deputación de Valladolid.


Este programa de degustacións compleméntase có de Conferencias & Aula Gastro que se desenvolverá na Aula Gastronómica e na Aula de Cata e cuxo programa pódese consultar pinchando aquí.

 

Fundación Feiras e Exposicións Ourense C.− Finca Sevilla S/N 32005 − Ourense Tl. − +0034 988 366 030 info@xantar.org Cómo llegar   Aviso legal − 2017