Mércores 3 de febreiro

  • - Degustación permanente de cafés.
    Stand de Cafés Lisboa
  • - Degustación permanente de Vinhos Verdes de Esposende, repostería local e Lacticínios de Marinhas.
    Stand da Cámara Municipal de Esposende.
  • - Degustación de Licores de Basto, viños e aceites
    Stand Turismo do Porto e Norte de Portugal
  • - Degustación de produtos rexionais do Municipio de Ponte da Barca
    Stand do Municipio de Ponte da Barca
  • - Degustación e promoción de produtos rexionais do Municipio de Vila Real
    Stand do Municipio de Vila Real
  • - Promoción e degustación de Pao-de-Ló de Margaride, Vinhos Kiwi e Sumo de Uva (agricultura biodinamica)
    Stand do Municipio de Felgueiras
  • - Degustación permanente de produtos.
    Stand de Hijos de Rivera.




Xoves 4 de febreiro
  • - Degustación permanente de cafés.
    Stand de Cafés Lisboa
  • - Degustación permanente de Vinhos Verdes de Esposende, repostería local e Lacticínios de Marinhas.
    Stand da Cámara Municipal de Esposende.
  • - Promoción e degustación de produtos endóxenos: Fumeiro, Doçaria, Pan, Laranxa de S. Mamede de Ribatua, Bolo de Carne, Viños e Aceites
    Stand Turismo Porto e Norte.
    Promoción y degustación de productos endógenos: Fumeiro, Doçaria, Pan, Naranja de S. Mamede de Ribatua, Bolo de Carne, Vinos y Aceites
    Stand Turismo Porto e Norte.
  • - Degustación permanente de produtos.
    Stand de Hijos de Rivera.
  • - Degustación de Conservas de Sardiña de Matosinhos.
    Stand TPNP.
  • 12:00 .- Promoción e degustación de Viños da Adega Cooperativa de Favaios.
    Stand do Municipio de Alijó.
  • 12:00 .- Promoción e degustación de produtos rexionais de Vila Nova de Gaia
    Stand de Turismo Porto e Norte de Portugal
  • 12:00 .- Degustación de viños, aceites e Licores de Basto
    Stand de Turismo Porto e Norte
  • 13:30 .- Degustación de anguías
    Stand do Concello de Castrelo de Miño

  • Sesión de tarde

  • 16:00 .- Promoción e degustación de Pastel de Chaves e Folar
    Stand Porto e Norte de Portugal
  • 19:30 .- Presentación da Festa da Cigala de Marín e degustación de empanada de maíz e trigo de cigala e gamba de Huelva
    Organiza: ACIMA
    Ubicación: Área de Degustacións
  • 20:00 .- Degustación de anguías
    Stand do Concello de Castrelo de Miño




Venres 5 de febreiro
  • - Degustación permanente de cafés.
    Stand de Cafés Lisboa
  • - Degustación permanente de Vinhos Verdes de Esposende, repostería local e Lacticínios de Marinhas.
    Stand da Cámara Municipal de Esposende
  • - Degustación permanente de Vinhos Verdes de Esposende, repostería local e Lacticínios de Marinhas.
    Stand da Cámara Municipal de Esposende.
  • - Promoción e degustación de Pao-de-Ló de Margaride, Vinhos Kiwi e Sumo de Uva (agricultura biodinamica)
    Stand do Municipio de Felgueiras
  • - Degustación permanente de produtos.
    Stand de Hijos de Rivera.
  • 12:00 .- Promoción e degustación de Licores Xarao - Valongo
    Stand Turismo Porto e Norte de Portugal
  • 12:30 .- Presentación da 50ª Festa do Xamón da Cañiza e Degustación de Xamón ofrecida polo Concello da Cañiza.
    Stand do Concello da Cañiza.
  • 13:30 .- Degustación de Viños de Amandi e Galo de Curral
    Ofrecido polos concellos de Sober e Vila de Cruces
    No Restaurante de Vila de Cruces
  • 14:00 .- Degustación da gastronomía de Arousa
    Stand da Deputación da Provincia de A Coruña
  • 14:15 .- Degustación de Bonito e Pescada ofrecida polo Concello de Burela.

  • Sesión de tarde

  • 20:00 .- Degustación de Orellas de San Esteban.
    Stand do Concello de Castrelo de Miño.




Sábado 6 de febreiro
  • - Degustación permanente de cafés.
    Stand de Cafés Lisboa
  • - Degustación permanente de Vinhos Verdes de Esposende, repostería local e Lacticínios de Marinhas.
    Stand da Cámara Municipal de Esposende.
  • - Promoción e degustación de viños da Quinta do Sagrado
    Stand do Município de Alijó
  • - Degustación permanente de produtos.
    Stand de Hijos de Rivera.
  • 13:30 .- Degustación de Rosquillas das Bouzas
    Stand do Concello de Castrelo de Miño
  • 13:30 .- Degustación de empanada, pan e tarta de Mondoñedo
    Stand do Concello de Mondoñedo

  • Sesión de tarde

  • 15:00 .- Degustación dos viños da Quinta de Curvos.
    Stand da Cámara Municipal de Esposende




Domingo 7 de febreiro
  • - Degustación permanente de cafés.
    Stand de Cafés Lisboa
  • - Degustación permanente de Vinhos Verdes de Esposende, repostería local e Lacticínios de Marinhas.
    Stand da Cámara Municipal de Esposende.
  • - Promoción e degustación de viños da empresa D ORIGEM.
    Stand do Municipio de Alijó.
  • - Degustación permanente de produtos.
    Stand de Hijos de Rivera.
  • 13:30 .- Degustación de Botelo ofrecida polo Concello de O Barco de Valdeorras.


Este programa de degustacións compleméntase có de Conferencias & Aula Gastro que se desenvolverá na Aula Gastronómica e na Aula de Cata e cuxo programa pódese consultar pinchando aquí.

 

Fundación Feiras e Exposicións Ourense C.− Finca Sevilla S/N 32005 − Ourense Tl. − +0034 988 366 030 info@xantar.org Cómo llegar   Aviso legal − 2017